KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8692363
nr 869 2363
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Akvarell, Evy Låås (1923-1999), Katt i fönster, osignerad, 27x38
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
måndag 13 januari 2014
kl 19:01:01
200 kr
200 kr
300 kr
300 kr
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås